fbpx
Fizjoterapia, rehabilitacja,
trening indywidyalny

Otyłość może powodować zaburzenia seksualne

  • -

Otyłość może powodować zaburzenia seksualne

Category : Uncategorized

kopia-creativity-1

W związku z akcją #zostańwdomu wielu z nas zrezygnowało z aktywności fizycznej a zdrowe jedzenie zastąpiliśmy czipsami podczas oglądania netflixa. O ile potrwa to parę tygodni raczej nic nam nie grozi natomiast, jeśli spodoba nam się ten styl życia może to nieść ze sobą olbrzymie konsekwencje.

Od dawna wiadomo, że otyłość jest jedną z najczęściej występujących chorób cywilizacyjnych XXI wieku. Rozprzestrzenienie się nadmiernej masy ciała dotyczy coraz większej ilości osób i stanowi w tej chwili globalny problem. Przyczyny oraz skutki otyłości mają zróżnicowany charakter. Nadmierna masa ciała może prowadzić zarówno do wielu powikłań fizjologicznych jak i psychologicznych. Często występują również problemy w funkcjonowaniu społecznym. W wielu badaniach udowodniono, że otyłość obniża samoocenę, poczucie własnej skuteczności oraz zaburza obraz samego siebie.

W 2004 roku przeprowadzono badanie ankietowe na podstawie którego stwierdzono, że wśród 1200 osób z BMI powyżej 41 aż 65%❗️ badanych zgłosiło problemy w sferze seksualnej. W grupie osób o prawidłowej masie ciała ten odsetek wynosił zaledwie 5%❗️. Aż 50% ankietowanych nie odczuwało pożądania seksualnego, 41% unikało zbliżeń seksualnych a 42% miało problemy w jakości doznawanych odczuć w czasie aktu seksualnego.

Jeśli potrzebowaliście motywacji do wzięcia się za siebie to oto ona 😀💪